Boże Narodzenie to najważniejsze po Wielkanocy święto chrześcijańskie, wprowadzone dla uczczenia tajemnicy narodzenia Jezusa Chrystusa.

Wigilia – to cudowny i piękny czas oczekiwania, który zaskakuje nas niezapomnianymi przeżyciami w gronie rodziny i znajomych.W trakcie przygotowania się do święta Bożego Narodzenia w gimnazjum odbyły się Wigilie w gronach klas, konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową, konkurs kolęd oraz spotkanie opłatkowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolontariusze z Gim2 Bartoszyce wzięli aktywny udział w akcji zbierania żywności.

 

 

 

Od 30 listopada do 1 grudnia 2018 r. w Bartoszycach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności.  Aby dołączyć do akcji wystarczyło zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy w supermarkecie przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności. Najbardziej wartościowymi były: olej, cukier, słodycze, mąka, konserwy czy bakalie.

 

 

 

 

 

Zbliża się próbny egzamin gimnazjalny. Dzięki niemu uczniowie sprawdzą, co powinni jeszcze powtórzyć przed ostatecznym testem na wiosnę. W tym roku próbny egzamin gimnazjalny z Operonem odbędzie się w dniach 4–6 grudnia.

 

 

 

Harmonogram Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego

 

 4 grudnia (wtorek) ‒ część humanistyczna

godz. 9.00 – egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie (60 min)

godz. 11.00 – egzamin z języka polskiego (90 min)

 

 5 grudnia (środa) ‒ część matematyczno-przyrodnicza

godz. 9.00 – egzamin z przedmiotów przyrodniczych (60 min)

godz. 11.00 – egzamin z matematyki (90 min)

 

 6 grudnia (czwartek) ‒ egzamin z języka obcego

godz. 9.00 – egzamin z języka angielskiego lub języka niemieckiego; poziom podstawowy (60 min)

godz. 11.00 – egzamin z języka angielskiego lub języka niemieckiego; poziom rozszerzony (60 min) 

więcej informacji na temat egzaminu tutaj.....

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

 

Święto to jest obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

Jeden z poetów napisał: „To, co przeżyło jedno pokolenie, Drugie przerabia w sercu i pamięci I tak pochodem Idą cienie.. cienie... Aż się następne znów na krew poświęci!”

Powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejsza - swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimnazjum nr 2 bierze udział w projekcie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. We wtorek 30 paźdźiernika klasa III D zaprezentowała w formie przedstawienia teatralnego 100 najciekawszych zabytków Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 18 paźdźiernika br. klasa III A przygotowała prezentację multimedialną na temat „100 najwybitniejszych Polaków”. Projekt został przerobiony w formie quizu telewizyjnego „1 z 10”.  

   Z każdej klasy wybrano jednego przedstawiciela do udziału w grze. Największą wiedzą popisał się uczeń klasy III E - Jakub Kusio.

 

 

 

 

 

 

 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W środę 24 paźdźiernika oglądaliśmy prezentacje klasy III C  na temat najważniejszych wydarzeń sportowych w których sukcesy odnosili polscy sportowcy. Dodatkową atrakcją były konkurencje sportowe w których uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas. Najbardziej zaangażowana osoba wygrała "talon na jeden dzień bez pytania".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W  Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach odbył się pokaz modelarski.

Poprowadził go Pan Jerzy Jagiełło, uzdolniony i zapalony modelarz, który w trakcie prezentacji  na ekranie pilotował małe modele latające. Przelatywały one nad głowami słuchaczy, wywołując ogromną radość. Jego publicznością byli uczniowie którzy z zaciekawieniem  słuchali Pana Jerzego, który  chciał zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się modelarstwem. A te jest nie tylko dobrą zabawą ale też rozwija umysł, umiejętności matematyczne i umiejętności z dziedziny fizyki. Zaznaczył również, że modelarstwo nie musi być wcale drogim hobby, gdyż dzieli się ono na wiele kategorii, zaczynając od małych modeli styropianowych, kończąc na dużych z silnikami spalinowymi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pokaz swoją obecnością zaszczyciła Pani Dyrektor Elżbieta Danilewicz, która wraz z uczniami również spróbowała swoich sił w sztuce puszczania modeli na ekranie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimnazjum nr 2 przystąpiło do projektu, którego współtwórcami była Delegatura IPN w Olsztynie, KO w Olsztynie i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Patronat honorowy objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Celem projektu jest 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości i pielęgnowanie pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Ojczyznę. Drzewo – „dąb pamięci” posadzony został na terenie Gimnazjum nr 2. Uczniowie wybrali bohatera Józefa Olszyna – Wilczyńskiego oficera Brygady Legionów Polskich spośród 100 postaci wyselekcjonowanych przez historyków olsztyńskiej Delegatury IPN. Gimnazjum nr 2 otrzymało certyfikat udziału w projekcie.       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 12 pażdziernika 2018 roku klasa III E przedstawiła prezentacje z okazji "100 lecia niepodległości" na temat "Dobre, bo polskie". Młodzież przedstawiła najsłynniejszych Polaków z dziedziny kultury, sportu a także znane na całym świecie polskie produkty. Na koniec wszyscy uczestnicy zaśpiewali piosenkę "Kocham Cię Polsko".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości każda klasa w naszej szkole ma za zadanie przygotować tematyczną prezentacje. Jako pierwsi efekty swojej pracy przedstawili nam uczniowie klasy IIIF. Swój temat - „Słynni polscy artyści” - przedstawili w formie Quizu, w którym brali udział przedstawiciele pozostałych klas. Zmierzyli się oni z kategoriami takimi jak: polscy poeci i pisarze, polscy kompozytorzy i muzycy czy malarze lub reżyserzy i aktorzy. Wszyscy dobrze się bawili i brali czynny udział w rozgrywkach. Finalnie zwyciężyli uczniowie z klasy IIIE, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                       

 

 

 

 

 

kliknij w fotkę....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.x.2018 w godz.16:00 - 18:00 w Bartoszyckim Domu Kultury odbędą się warsztaty edukacyjne dla rodziców.

Tematyka:

1) Problem agresji i przemocy rówieśniczej,

2) Szkody wynikające z używania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież

 

ZAPRASZAMY !!

 

 

 

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/20199

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 3 gimnazjalnych odbyło się 3 września (poniedziałek) 2018 roku o godz. 9.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W przyszłym roku szkolnym najważniejszą zmianą będzie koniec gimnazjów.

Z dniem 31 sierpnia 2019 roku, w wyniku reformy systemu oświaty z 2017 roku, zostaną one zlikwidowane.

 

 

 

 

następna strona -rok szkolny 2017/2018, semestr II