Witamy!!!!!

Menu główne


:: Strona główna

:: Patron

:: Dyrekcja

:: Nauczyciele

:: Rada Rodziców

:: Samorząd szkolny

:: Klasy

:: Absolwenci

:: Organizacja roku

:: Plan lekcji

:: Spis podręczników

:: Zajęcia dodatkowe

:: Konkursy

:: Wywiadówki

:: Projekt edukacyjny

:: Historia obiektu GIM2

:: Biblioteka

:: Filmoteka

:: Archiwum

Sport

 

 

 


:: FASCYNACI

 

Zakładki 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ciekawostki

 


 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 


 


 

 

 

 

Ciekawe linki
 

 

 

 

   

 

 

ministat liczniki.org

 

 

 

 

 

 

Za nami uroczysta Gala Sportu 2015 zakończona Balem Sportowca

 

  Jedni lubią tańczyć, rysować czy spełniać się wokalnie. Innych, tak jak mnie, od najmłodszych lat fascynuje sport. Bywa, że z czasem zainteresowania lub hobby, przeradzają się w pasje. Moją pasją, od 6 lat, jest siatkówka. W tej dyscyplinie odnalazłam się dzięki wspaniałej trenerce  pani Grażynie Baranowskiej. To ona odkryła we mnie potencjał. Dzięki niej uwierzyłam, że mogę zajść daleko. Bycie sportowcem, to niełatwe zadanie. Wiele godzin spędzonych na boisku i w busie - w drodze na turnieje, zawody, rozgrywki. To także nieopisane emocje. Radość ze zwycięstwa i łzy porażki. Ale także poczucie spełnienia i dumy. Takie emocje towarzyszyły mi podczas Gali i Balu Sportowca, zorganizowanych w dniu 5 lutego 2016 r. przez gazetę ,,Goniec bartoszycki’’ i Urząd Miasta Bartoszyce.    Były one zwieńczeniem tegorocznego plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Bartoszyc . Mój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu nie byłby możliwy, gdyby nie nominacja pani Grażyny Baranowskiej, za którą serdecznie dziękuję oraz ogromna ilość oddanych na mnie głosów rodziny, przyjaciół i pasjonatów siatkówki. To dla mnie wielkie wyróżnienie, że znalazłam się w gronie 10 najpopularniejszych sportowców. Miło było dzielić te wyjątkowe chwile z koleżanką z klasy i drużyny  Asią Rodak. Obie zaznałyśmy zaszczytu odebrania nagród z rąk burmistrza Bartoszyc pana Piotra Petrykowskiego, który bardzo się cieszył z naszego sukcesu. A po części oficjalnej przyszła pora na pierwszy w moim życiu bal. To był wspaniały wieczór, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

 

 

 

W dniach 6-7 listopada w Elblągu odbył się coroczny wojewódzki turniej Szkolnych Ośrodków Siatkarskich. Udział w nim wzięły S.O.S dziewcząt naszego województwa , czyli z Elbląga, Kętrzyna, Braniewa i Bartoszyc oraz szkoła partnerska z Górowa Iławeckiego.
Pierwszego dnia przeprowadzono testy sprawdzające wszystkie uczestniczki programu S.O.S i rozegrano pierwsze mecze w poszczególnych rocznikach.
Kolejnośc końcowa - klasy I
1.S.O.S Gim 2 Bartoszyce
2.S.O.S Gim Elbląg
3.S.O.S Gim Ketrzyn
Kolejność końcowa -klasy II
1.S.O.S Gim 2 Bartoszyce
2.S.O.S Gim Braniewo 3.S.O.S Gim Elbląg
4.S.O.S Gim Kętrzyn
5.Szkoła partnerska- Górowo Iławeckie
Kolejność końcowa- klasy III i I LO
1.S.O.S Liceum Chemiczne Olsztyn
2.S.O.S Gim Elbląg
3.S.O.S Gim 2 Bartoszyce
4.S.O.S Gim Kętrzyn
5.S.O.S Gim Braniewo
Przypominam że w roku ubiegłym ,S.O.S przy Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach zajął 3 pierwsze miejsca, w każdej kategorii wiekowej. W tym roku uplasował się na 2 -pierwszych miejscach i trzecim. Na podstawie przeprowadzonych testów sprawnościowych i statystyk meczowych powołano zawodniczki na turniej regionalny talentów, który odbędzie się w Węgrowie w dniach 28-29.11.2015 r.
Szkolny Ośrodek Siatkarski przy Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach reprezentują następujące dziewczęta : Oliwia Filipek, Anita Butniewicz, Urszula Bobel-klasa I, Dominika Małek , Oliwia Rabczuk, Oliwia Rybicka- klasy II oraz Dominika Tadorowska, Joanna Rodak- klasy III. Kadry wojewódzkie w Węgrowie porowadzą - Grażyna Baranowska, Sylwester Nowokuński. Godny podkreślenia jest fakt,że nasze województwo reprezentuje tylko 7 zawodniczek w każdej kategorii wiekowej, w tym 3 z naszego miasta.

 

   

 

Szkolny Ośrodek Siatkarski przy Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach w ramach Dni Akademii Siatkarskiej przeprowadził piewrsze zajecia z cyklu zaplanowanych zadań w tym zakresie. Tym razem zajęcia skierowano do najmłodszej grupy przyszłych siatkareczek ( 5 -9 lat). najbardziej spodobało sie dziewczynkom to ,że mogły przymierzyć i ćwiczyć w prawdziwych, chociaż za dużych strojach siatkarskich S.O.S . Przeprowadzono wiele zabaw oraz ćwiczeń wprowadzających do świata siatkówki. Podczas zajęć panowała świetna atmosfera. Kolejne działania zostaną skierowane do dziewczat i chłopców z klas IV-VI, które zakończą się turniejem dwójek, trójek oraz czwórek siatkarskich.

 

 Z "sosowskim pozdrowieniem" nauczyciele S.O.S przy Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach.

 

 

 

 

 

 

Od 22 lipca, jak co roku, trwa obóz siatkarski, tym razem w Pucku. Dziewczynki w wieku 10-14 lat z Uczniowskiego Klubu Siatkarskiego Olimp przy Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach nabywają i rozwijają umiejętności siatkarskie pod okiem trenerek Grażyny Baranowskiej i Izy Majchrzak. Oprócz treningów uczestniczki obozu spędzają czas wolny korzystając z uroków Pucka, a także z lokalnych imprez. Jednak największą atrakcją obozu było spotkanie z Piotrem Hainem byłym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn, a obecnym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla ( dla przypomnienia, w zeszłym roku odbyły się zajęcia z Danielem Plińskim i Marcinem Wika ). Siatkarz poprowadził zajęcia z dziewczętami, a następnie rozdał autografy i chętnie pozował do zdjęć. Dziewczyny pożegnają Puck 1 sierpnia wywożąc miłe wspomnienia, nagrody i doświadczenie siatkarskie.

 

 

Dnia 14.04.15 SOS w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach gościł byłego reprezentanta Polski Marcina Prusa. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas piątych i szóstych ze szkół podstawowych wchodzących w skład Akademii SOS oraz uczniowie klas I II i III SOS Gimnazjum nr 2. W sumie było ok 400 uczniów, którzy z zainteresowaniem słuchali naszego gościa. W niewielkiej sali gimnastycznej spędził ponad trzy godziny. W tym czasie opowiadał o swojej karierze, rozdawał autografy, pozował do zdjęć, zdążył również przeprowadzić krótki trening. — Moim zadaniem jest pokazać wam drogę do sukcesu — powiedział na wstępie wtorkowego spotkania Marcin Prus. Ubrany w dres reprezentacji Polski, w której w latach 1997-2001 zagrał 97 razy, w ciekawy sposób opowiedział o swojej karierze. Dość bogatej, choć zakończonej przez kontuzję. Zdążył jednak sięgnąć po mistrzostwo świata juniorów, mistrzostwo Europy juniorów, z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle cztery razy wygrywał mistrzostwa Polski.
  Marcin Prus nie prowadził jednak spotkania w typowy sposób, opowiadając o kolejnych latach kariery. Nacisk kładł przede wszystkim na to, by przekonać dzieci i młodzież, że tak naprawdę wszystko jest możliwe i każdy może w swoim życiu coś osiągnąć. A że często żartował, sala co rusz wybuchała śmiechem. Kilku wybrańcom dał namiastkę tego, co sam przeżywał na boiskach. Po to nakładał im na szyje zdobywane przez siebie medale juniorskich mistrzostw Europy i świata, a także oryginalny złoty medal "dorosłych" MŚ wywalczony w ubiegłym roku przez polskich siatkarzy, po to ubierał ich w reprezentacyjną koszulkę. Przekonywał, że uprawianie sportu może być sposobem na naprawdę duże zarobki, zobaczenie wielu zakątków świata. Po trwającej ponad godzinę opowieści był czas na pozowanie do zdjęć i rozdawanie autografów. Na koniec Marcin Prus przeprowadził trening z uczniami bartoszyckich podstawówek, które tworzą Akademię S.O.S. W jej skład wchodzą SP nr 3, SP nr 4 oraz SP nr 7. Akademia działa przy Siatkarskim Ośrodku Szkolnym, od blisko trzech lat funkcjonującym przy Gimnazjum nr 2.

 

 

 

 

 

Kadetki i kadeci zakończyli rywalizację w maratonie Siatkówki Łeba 2015-  zobacz wyniki z udziałem naszych drużyn....

W dniach od 26.02 do 1.03.2015 odbyła się w Łebie pierwsza część Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży.  W turnieju brało udział 20 zespołów kadetek oraz 16 zespołów kadetów . III miejsce naszych kadetek i X chłopaków to efekt kilkudniowych zmagań na parkietach. Dodatkowo uznanie trenerów zdobyła Gabriela Czunkiewicz zostając MVP turnieju na swojej pozycji.

 

 

 

Szkolny Ośrodek Siatkarski w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach
zorganizował ferie zimowe pod hasłem "Dla każdego coś .... z siatkówki".

 W pierwszym tygodniu odbywały sie zajecia dla klas szostych ze szkół podstawowych, zarówno dziewczat i chłopcow oraz zajęcia w ramach akademii siatkarskiej dla najmlodszych. Były to zajecia prowadzone przez nauczycieli pracujacych na codzień w Szkolnym Ośrodku Siatkarskim w Bartoszycach- Grażyną Baranowską i Sylwestrem Nowokuńskim, z wykorzystaniem sprzętu S.O.S , udziałem dziewcząt S.O.S . Przede wszystkim była to jednaka dobra zabawa, a kazdego dnia przybywało wiecej zainteresowanych ta formą spędzania czasu wolnego. Przez dwa tygodnie dziewczęta objete programem S.O.S uczestniczyły w obozie dochodzeniowym. Podsumowaniem tego obozu byly mecze sparringowe z przebywającym w Bartoszycach Szkolnym Osrodkiem Siatkarskim z Gdańska. Były one bardzo zacięte. Dostarczyły wiele informacji trenerom obserwujacym te spotkania , którzy wymieli swoje doświadczenia. Uwieńczeniem obozu dochodzeniowego był wspólny trening z Mateuszem Czunkiewiczem- ambasadorem Akademii Siatkarskiej przy S.O.S w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach, na codzień zawodnikiem Lotos Trefl Gdańsk.

 

 

 

 

 

 

 

 Ferie w bartoszyckim SOS-ie :-)
Uczennice klasy drugiej i trzeciej SOS z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach miały okazję w czasie ferii spotkać się ze swoimi koleżankami z Gedanii Gdańsk , które były na obozie sportowym w Bartoszycach. Dziewczęta rozegrały ze sobą cztery kontrolne sparingi(3/4.02.15) . Poza tym bartoszycki SOS 6.02.15 odwiedził nasz wychowanek i jednocześnie patronat Bartoszyckiej Akademii Siatkówki zawodnik Trefla Gdańsk Mateusz Czunkiewicz, który poprowadził trening z naszymi dziewczętami, oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

 

 

 

 

 

 

W ramach Akademii Siatkarskiej szkół podstawowych, S.O.S w Bartoszycach , w dniu 14.01.2015 r zorganizowano wyjazd na mecz do Elbląga , zespołów Lotos Trefl Gdańsk z BBTS Bielsko- Biala. Niektóre dzieci po raz pierwszy spotkaly się z tą formą spędzania czasu wolnego , jak rownież po raz pierwszy widziały mecz na żywo. Było wiele wrażeń , począwszy od kibicowania do pamiątkowych zdjęć i plakatów. Wrócilismy póżno w nocy ,ale bylo warto. Grażyna Baranowska, Sylwester Nowokuński

 

 

 

 

W dniach 16-17.10.2014 r w Kętrzynie rozegrano wojewódzki turniej Szkolnych Ośrodków Siatkarskich w naszym województwie. Mecze rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, II i III. Udział wzięły ośrodki z Kętrzyna, Elbląga , Braniewa i Bartoszyc. Oprócz meczy , przeprowadzono testy młodym siatkarkom, które są obowiązkowe w programie S.O.S. Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach na turniej zawiozło 36 dziewcząt, Klasyfikacja końcowa dla Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach okazała sie bardzo szczęśliwa. W trzech kategoriach zajęliśmy pierwsze miejsca. W dniach 20-21 listopada odbędzie sie turniej regionalny, podczas którego kadry wojewódzkie poprowadzą Grazyna Baranowska ( klasy I) oraz Sylwester Nowokuński ( klasy III i licealne)  

 

 

OBÓZ, PODCZAS  KTÓREGO SPEŁNIAJĄ SIĘ MARZENIA

            Szkolny Ośrodek Siatkarski z Gimnazjum nr2 w Bartoszycach na obozie  w Pucku nie tylko nabywał, rozwijał oraz doskonalił swoje umiejętności, ale również nieoczekiwanie mógł przeżyć  niezapomniane chwile.   Z pewnością należały do nich wspólny trening z wielokrotnym reprezentantem kadry Polski-Danielem Plińskim, który poprowadził atrakcyjne zajęcia treningowe

.zobacz fotoreportaż......

 

 

 

 

 

 W dniu 27.05.2014 r odbył się na boiskach piłki plażowej przy jeziorku miejskim w Bartoszycach -Piknik wszystkich klas sportowych Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego działającego w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach. Impreza miała za zadanie promocję S.O.S, Gimnazjum nr 2 Bartoszyce , ale przede wszystkim integrację 3 -klas siatkarskich i podziękowanie za zaangażowanie w zajęcia, zawody sportowe i poświęcenie swojego czasu wolnego na rzecz siatkówki. Towarzyszyła nam piękna , słoneczna pogoda, bawiliśmy się grając na piasku czwórkami , dwójkami w różnych ustawieniach -miksty lub wiekowym. Podczas pikniku nie zabrakło również ogniska i kiełbasek, które można było upiec. Na pewno taką imprezę powtórzymy za rok. Sylwester Nowokuński, Grażyna Baranowska

 

W dniach 11-14.02.2014 r. nauczyciele S.O.S pracujący na co dzień w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach, przez cały tydzień prowadzili działania promujące Szkolne Ośrodki Siatkarskie, na terenie miasta i gminy Bartoszyce. Odwiedzili wszystkie szkoły i klasy szóste w Bartoszycach, rozdano dyrektorom tych szkół. materiały w postaci książek i plakatów , Dzień 15.02.2014 r. był wielkim świętem siatkówki bartoszyckiej., bowiem w zawodach zagrało 90 dzieci i młodzieży, z Bartoszyc. W Giżycku zagrało 32 dzieci ze szkół podstawowych , klas 1-5, tzw. 2 i 3. W Międzynarodowym Maratonie siatkówki w Łebie- zagrało 30 dziewcząt ( klasa I S.O.S) i chłopców. W Bartoszycach rozegrano finał ligi wojewódzkiej młodziczek, z udziałem 14 dziewcząt ,klas I i II S.O.S z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach, natomiast na hali odległej o 80 m, rozegrano turniej okolicznościowy , dla klas szóstych dziewcząt i chłopców, pod nabór na przyszły rok szkolny -2014/2015. W turnieju wzięło udział 17 osób, specjalistyczną rozgrzewkę przeprowadziły dziewczęta z klasy III- S.O.S, która zrobiła duże wrażenie na uczestnikach. Nagrodą były dyplomy, słodycze oraz zakładki do ksiązki, które promują S.O.S w Bartoszycach.  Zabawa przebiegła w świetnej  sportowej atmosferze.

 

 

Dnia 24 lutego 2014 r dziewczęta , z klas I-III ze Szkolnego Ośrodka Sportowego w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach, odwiedziły swoje młodsze koleżanki, trenujące na co dzień przy Młodzieżowym Domu Kultury. Udział w zajęciach wzięło udział 49 dziewcząt ( wiek 6-8 lat) oraz 24 dziewczęta klas gimnazjalnych. Siatkarki cale zajęcia ćwiczyły , w specjalnie dobranych parach: młodsza-starsza. Po wspólnej rozgrzewce, zabawach dziewczyny rozegrały mini turniej. Uczestniczki S.O.S pomagały młodszym koleżankom podczas odbić, zwracając wagę na właściwą technikę odbicia sposobem górnym i dolnym. Będą też właściwym wzorcem do motywacji i uprawiania piłki siatkowej.

  Nauczyciele na co dzień pracujący w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach systematycznie uczestniczą w szkoleniach z zakresu piłki siatkowej. W dniach 9-11.12.2013 r uczestniczyli w konferencji szkoleniowej Szkolnych Ośrodków Siatkarskich w Spale. Na zdjęciu pomysłodawca projektu Zbigniew Krzyżanowski, koordynator regionalny Krzysztof Felczak, koordynatorzy wojewódzcy Mieczysław Korzeniewski, Marek Kotulski oraz nauczyciele pracujący w projekcie z województwa warmińsko-mazurskiego.
Nasi nauczyciele bardzo chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą z kolegami z innych placówek oświatowych. Zachęcają do współpracy /lekcje pokazowe, scenariusze ciekawych zajęć, wskazówki metodyczne/ - kontakt: tel. sekretariat szkoły -897 649 170

 

           

Miły przedświąteczny prezent otrzymały siatkarki w ramach finansowania Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Tym razem prezentem okazały się zestawy sportowe tzn. dresy oraz komplety koszulek treningowych i meczowych.

 

W dniach 13-14.12.2013 r w Białej Podlasce odbył się regionalny turniej reprezentacji wojewódzkich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Udział wzięły kadry S.O.S z woj. mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko- mazurskiego. Rozegrano mecze systemem każdy z każdym ,w dwóch kategoriach wiekowych, tzn. klasy I i II oraz III gimnazjum i I liceum. Reprezentacja województwa warmińsko- mazurskiego zajęła w obu kategoriach I miejsce.
   Kolejnośc końcowa- klasy I i II S.O.S ( zespół prowadzilSylwester Nowokuński- S.O.S Bartoszyce, Regina Jurczak- S.O.S Elbląg )
1.kadra woj.war-maz
2.kadra woj. podlaskiego
3.kadra woj . lubelskiego
4.kadra woj.mazowieckiego
Kolejność końcowa - klasy III gimnazjum i I liceum ( zespół prowadzili Tomasz Jodko- S.O.S Braniewo, Grażyna Baranowska- S.O.S Bartoszyce )
1. kadra woj. war-maz
2.kadra woj. mazowieckiego
3.kadra woj. podlaskiego
4.kadra woj. lubelskiego
Podczas turnieju poszukiwano talentów siatkarskich, które reprezentować będą makoregion podczas turnieju głównego w Spale oraz wezmą w dwutygodniowym, bezpłatnym zgrupowaniu w Kielnarowej, koło Rzeszowa, gdzie będą trenowały pod okiem wysokiej klasy fachowców. Siatkarski Ośrodek Szkolny z Gimnazjum nr 2 reprezentowały następujące dziewczęta:
Klasa S.O.S- Ia:
Dominika Tadorowska, Klaudia Iwanowska, Joanna Rodak
. Klasa S.O.S -
IIa Julia Cichocka Aleksandra Ryglewicz- wyrózniona podczas turnieju Laura Węglicka
Klasa S.O.S -
IIIf Karolina Goławska, Klaudia Maksimowicz ,Daria Pik.

 


        

W dniach 22-23.11.2013 r w Kętrzynie odbył się wojewódzki turniej S.O.S klas I i II. Udział wzięły szkolne ośrodki siatkarskie z woj. warmińsko- mazurskiego, tj. Braniewa, Elbląga, Kętrzyna i z Bartoszyc. Impreza sportowa była bardzo dobrze zorganizowana i na wysokim poziomie, oprócz zawodników i trenerów, obecni byli : koordynator regionalny programu S.O.S na Polskę- Krzysztof Felczak, prezes WMZPS w Olsztynie -Jerzy Mróz oraz koordynator wojewódzki Mieczysław Korzeniewski. Pierwszego dnia przeprowadzono wśród uczestników testy techniczne z zakresu pilki siatkowej, podczas , których koordynatorzy obserwowali zawodniczki, w celu powołania na turniej regionalny, który odbędzie się w Białej Podlaskiej, w dniach 13-14 grudnia 2013 r. Drugiego dnia pobytu w Kętrzynie rozegrano mecze systemem "każdy z każdym", na trzech boiskach hali sportowej MOSiR. Kolejność końcowa- klasy II: 1.S.O.S w Elblągu 2.S.O.S Gim 2 Bartoszyce 3.S.O.S w Kętrzynie
     

Kolejność końcowa- klasy I: 1.S.O.S Gim 2 Bartoszyce 2.S.O.S w Elblągu 3.S.O.S w Braniewie 4.S.O.S w Kętrzynie Każdy zespół otrzymał piękny pamiątkowy puchar, wszystkie zawodniczki imienne dyplomy. Statuetkami wyróżniono następujące zawodniczki-Aleksandra Ryglewicz, Patrycja Rydel, Dominika Tadorowska, Klaudia Iwanowska. Trenerami podczas turnieju byli nauczyciele pracujący ,  w Szkolnych Ośrodkach Siatkarskich-Grażyna Baranowska , Sylwester Nowokuński. Grażyna Baranowska została pierwszym trenerem kadry województwa SOS rocznika 1998 a Sylwester Nowokuński pierwszym trenerem kadry województwa SOS rocznika 1999

 
  

W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale zakończył się Turniej Nadziei Olimpijskich siatkarek. Startowało 16 reprezentacji województw (rocznik 1999). Zespół z Warmii i Mazur pod wodzą trener Grażyny Baranowskiej z Bartoszyc spisał się rewelacyjnie. Po wyjściu z grupy, w ćwierćfinale pokonał Opole 2:1. W tie breaku dziewczęta przegrywały 4:11, by zwyciężyć 18:16.W półfinale siatkarki z Warmii i Mazur przegrały z Mazowszem 0:2, ale w ostatnim spotkaniu pokonały Zachodniopomorskie 2:0 i zdobyły brąz. Brawo!
W kadrze województwa warmińsko-mazurskiego wystąpiły nasze dziewczyny:  Julia Cichocka (SOS Bartoszyce), Aleksandra Ryglewicz (SOS Bartoszyce), Klaudia Kuźniewska (SOS Bartoszyce), Laura Węglicka (SOS Bartoszyce))

 

 

 


   11.maja 2013r. I miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Talentów S.O.S. w 2013r. zdobyła drużyna składająca się z  siatkarek  regionu warmińsko - mazurskiego w której grały nasze dziewczyny. Projekt współfinansowany przez: Ministerstwo Sportu i Turystyki,  Polski Związek Piłki Siatkowej. Organizatorzy: Waldemar Wspaniały Szef Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Zbigniew Krzyżanowski Szef Szkolenia Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej .

 

 

 

W Polsce ruszył program zintegrowanego nauczania i szkolenia w piłce siatkowej. Wszystko w oparciu o Siatkarskie Ośrodki Szkolne. To projekt rządowy, którego celem jest popularyzacja piłki siatkowej. Takich ośrodków powstaje w Polsce około 30.
Nowe piłki, siatki i wyrzutnie do piłek, a do tego programy treningowe i szkolenia dla trenerów.   

Bazą SOS -u  w naszym rejonie będzie Gimnazjum nr2- Bartoszyce. Wybór popularnego GIM2 nie jest przypadkowy. To właśnie w tej szkole uczy się sporo uzdolnionej siatkarsko młodzieży. Pracują w niej doświadczeni szkoleniowcy, którzy od lat święcą triumfy z grupami młodzieżowymi na arenie województwa i kraju.

 

 

 

 

 

 

    27 – 28.04.2013r.    X Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt. Wielkie sportowe święto o charakterze międzynarodowym gościło na obiektach sportowych naszego Gimnazjum. Główną atrakcją były zmagania najlepszych siatkarek z naszego regionu: Braniewa, Olsztyna, Elbląga, Giżycka, Moniek, Bartoszyc oraz z Pionierska i Vareny. Głównym Gościem imprezy był wielki propagator siatkówki były siatkarz a obecnie działacz sportowy i poseł - Paweł Papke. Zawody uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Bartoszyce Pan Krzysztof Nałęcz. Głównemu turniejowi towarzyszyły imprezy o charakterze sportowym i artystycznym. Na boiskach "Orlika" rozegrano turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, turniej piłki nożnej dla chłopców szkół podstawowych oraz turniej piłki nożnej dla chłopców Gimnazjum nr 2. Można było podziwiać wystawę prac plastycznych , fotograficznych, malarskich, graficznych uczniów Gimnazjum nr2 w Bartoszycach a także podziwiać występy artystyczne młodzieży gimnazjum. A dla ciała zgłodniałym oferowaliśmy przepyszne kiełbaski z rożna. Sportowo-artystyczną sobotę i niedzielę  w Gimnazjum nr 2 należy uznać za bardzo udaną. Dodać należy, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie a nasze dziewczyny zajęły drugie miejsce przegrywając po zaciętej walce z koleżankami z Braniewa.

 

 

zobacz filmiki sportowe S.O.S...........

 

 

 

 

następna strona -rok szkolny 2014/2015